Saf Zeytinyağı Sabunu Hakkında 3 Şey!

Saf Zeytinyağı Sabunu Hakkında 3 Şey!

Zeytin meyvesinden elde edilen saf zeytinyağı sabunu, insan sağlığı üzerindeki olumlu etkileri ile uzun yıllardan beri kullanılan ve tavsiye edilen ürünlerden biri. Zeytinyağı içerisinde bulunan vitaminler, mineraller ve yağ asitleri gibi vücut için oldukça önemli besin içerikleri insanları zeytinyağını farklı alanlarda da kullanmaya teşvik etmiştir. Özellikle kozmetik sektöründe zeytinyağı önemli bir yere sahiptir. Zeytinyağı en önemli bitkisel nemlendiricilerden biridir. Bu yüzden zeytinyağı içeriğine sahip birçok saç bakım ürünü ya da cilt bakım ürünü ile karşılaşabilirsiniz. Zeytinyağı içerisinde bulunan vitaminler ve mineraller cildi ve saçı nemlendirirken bir yanda yapısını güçlendirerek, yenilenmesine yardımcı olur.

Zeytinyağının cilt ve saçlar için sahip olduğu bütün faydalardan en etkili biçimde yararlanmanızı sağlayacak bakım ürünlerinden en önemlisi şüphesiz ki saf zeytinyağı sabunudur. Saf zeytinyağı sabunu isminden de anlaşılacağı üzere tamamen saf zeytinyağından elde edilir, böylece zeytinyağının mucizevi bütün faydalarından yararlanmanızı sağlar.

Yazımızda saf zeytinyağı sabunu hakkında 3 şey! hakkında kısa bilgiler vermeye çalışacağız.

Saf Zeytinyağı Sabunu Neye İyi Gelir?

safzeytinyagısabunu1

Yapılan araştırmalar kozmetik ürünler içerisinde bulunan kimyasalların uzun vadede insan sağlığı için oldukça zararlı olabileceğini gösteriyor. Bu yüzden kozmetik ürünlerde  neredeyse tamamen doğal yöntemlere, bitkisel ve doğal çözümlere geri dönüş başladı. Artık çoğu insan doğanın insanlık için sunduğu ve etkileri ispatlanmış doğal ürünleri kullanmayı tercih ediyor. Bu ürünlerden bir tanesi de saf zeytinyağı sabunu. Saf zeytinyağı sabunu hem saç ve saç derisi bakımı hem de cilt bakımı için rahatlıkla kullanabileceğiniz en doğal içeriğe sahip. Düzenli kullanım da saçlarınıza ve saç derinize iyi gelerek; saçınızı besler, saç dökülmesini engeller ve saçlarınızın güçlenmesini sağlar. Ayrıca cildinize de oldukça iyi gelecek olan saf zeytinyağı sabunu; cildinizi derinlemesine temizleyerek gözeneklerin hava almasını sağlar. Siyah nokta oluşumunu azaltarak sivilce oluşumunu da engellemeye yardımcı olur.  Zeytinin Sağlığa Faydaları içeriğimizi okuyarak daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Saf Zeytinyağı Sabunu Ne İşe Yarar?

safzeytinyagısabunu2

Saf zeytinyağı sabunun ne işe yaradığını anlamak için faydalarına bakmak gerekiyor. İşte saf zeytinyağı sabunun faydalarından bazıları;

  • Saf zeytinyağı sabunu içerisinde yüksek miktarda E vitamini bulunur. E vitamini saçlar için kullanıldığında saçları güçlendirir ve dökülmesini engellemeye yardımcı olur.
  • Kuru saçlara sahipseniz saf zeytinyağı sabunu içeriğinde bulunan yağ asitleri ile saçlarınızı nemlendirmeye ve daha canlı görünmesine yardımcı olur.
  • Antioksidan maddeler içeren saf zeytinyağı sabunu cildi derinlemesine temizlerken cilde zarar veren maddelerin etkili bir biçimde ciltten atılmasına yardımcı olur.
  • İçeriğinde bulunan vitaminler ve mineraller cildinizi nemlendirirken bir yanda da yapıcı ve onarıcı etkisi ile cildinizi yaşlanma etkilerine karşı korur.
  • Saf zeytinyağı sabunun saydığımız bu maddeler dışında bilinen daha birçok faydası bulunmaktadır. Eğer doğal ve bitkisel bir bakım ürünü arayışındaysanız saf zeytinyağı sabununu mutlaka denemelisiniz.

İlginizi çekebilir:  Zeytinin Tarihi

Saf Zeytinyağı Sabunu Saça Nasıl Uygulanır?

safzeytinyagısabunu4

Banyo da şampuan uygulaması gibi saf zeytinyağı sabununu da aynı şekilde uygulayabilirsiniz. Haftada en az 2 kere saçınızı saf zeytinyağı sabunu ile yıkamanız yeterli olacaktır. Ancak saf zeytinyağı sabununun sağladığı faydalardan yararlanabilmek için, kullanımını bir rutin haline getirmeniz şart.

Milas Uyku Vadisi ekibi olarak bu yazımızda saf zeytinyağı sabunu hakkında 3 şey! sorularına kısa cevaplar vermeye çalıştık. Umarız faydalı olmuştur. Sizde sağlıklı bir cilt için saf zeytinyağı sabunu kullanmak istiyorsanız, özenle seçilmiş zeytinlerden elde ederek ürettiğimiz saf zeytinyağı sabununu sitemizden satın alabilirsiniz. Ayrıca saf zeytinyağı sabunun yanı sıra zeytinyağı çeşitlerine de sitemizden ulaşabilirsiniz

Your email address will not be published. Required fields are marked *